Liderzy państw łamiących wolność religijną

dos-logo
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Pakistan, Arabia Saudyjska, Afganistan i Egipt znalazły się w czołówce państw łamiących swobody religijne. Informuje o tym doroczny Międzynarodowy Raport nt. Wolności Religijnej, ogłoszony 17 listopada przez Departament Stanu USA. Jak co roku przedstawia on sytuację w tym zakresie we wszystkich krajach świata.

dos-logo

W Afganistanie, gdzie siły wojskowe Stanów Zjednoczonych i NATO, wspierające państwo oficjalnie islamskie, będą pozostawać jeszcze do 2014, dokument odnotował w minionym roku „poważne przeszkody” na drodze do wolności religijnej. Wymienia wśród nich „nękania, zdarzające się co jakiś czas przypadki przemocy, dyskryminację i zniesławiające [niemuzułmanów] publiczne oświadczenia posłów do parlamentu”, jak również niektóre programy telewizyjne. Celem tych ataków są chrześcijanie, wyznawcy hinduizmu i sikhowie – stwierdza raport.

Również inny partner strategiczny Waszyngtonu – Pakistan, którego konstytucja „ustanawia islam jako religię państwową”, budzi ostrą krytykę ze strony Departamentu Stanu. „Rząd pojął pewne kroki w celu lepszego traktowania mniejszości religijnych, ale nadal pozostają poważne problemy” – głosi dokument amerykański. Wymienia w tym kontekście coraz częstsze i poważniejsze przypadki „zorganizowanej przemocy” i nadużycia, do jakich dochodzi w stosunku do niemuzułmanów ze strony policji.

więcej na:  http://ekai.pl/wydarzenia/x35328/liderzy-panstw-lamiacych-wolnosc-religijna/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze