Libia: W ataku w Bengazi zginął ambasador USA

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ambasador USA i trójka innych pracowników ambasady zginęli w ataku na konsulat amerykański w Bengazi na wschodzie Libii – podały w środę agencje. Powodem ataku był film obrażający proroka Mahometa.

Szczegóły śmierci ambasadora i pozostałych osób różnią się w zależności od źródła.

Panarabska Al-Dżazira podała, że ambasador USA poniósł śmierć z powodu zatrucia się dymem podczas wtorkowego ataku na amerykański konsulat.

Telewizja podaje, że ambasador składał krótką wizytę w mieście. Wieczorem konsulat został zaatakowany przez muzułmanów, rozwścieczonych na Amerykanów za emisję filmu „Niewinność muzułmanów” według nich obrażającego islam. W ataku tłumu zginęło też dwóch ochroniarzy ambasadora oraz pracownik konsulatu.

Według agencji Associated Press, która powołuje się na libijskie władze, ambasador Christopher Stevens zginął w nocy z wtorku na środę, gdy on i grupa pracowników ambasady przybyli do zaatakowanego konsulatu w celu ewakuowania personelu.

Agencja Reuters pisze, że ambasador i trójka członków personelu ambasady zginęli ostrzelani w samochodzie, którym opuszczali zaatakowany konsulat w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.

O śmierci ambasadora informuje też telewizja al-Arabija powołując się na własne źródła. Na razie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji od strony amerykańskiej.

Wczoraj media informowały o śmierci tylko jednego z pracowników konsulatu, a szefowa amerykańskiego Departamentu Stanu Hillary Clinton wydała jedynie oświadczenie, w którym potępiła atak na konsulat i potwierdziła śmierć jednego z pracowników konsulatu.

więcej na interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze