Libia: rebelianci apelują o jedność

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Przewodniczący powstańczej Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Mustafa Abdel Dżalil zaapelował w sobotę o jedność w walce z pułkownikiem Muammarem Kadafim i jego reżimem.

– Chciałbym przekazać posłanie do wszystkich Libijczyków w wolnej strefie: musimy zmobilizować wszystkie nasze siły, by wyzwolić resztę kraju – powiedział Dżalil na konferencji prasowej w Bengazi, stolicy rebeliantów.

– Jest jeszcze trochę za wcześnie, by mówić o naszej wizji przyszłej Libii. Naszym priorytetem powinna być walka i w tym celu musimy być zjednoczeni – oświadczył Dżalil.

Przewodniczący NRL wypowiadał się w tydzień po śmierci zamordowanego w tajemniczych okolicznościach wojskowego przywódcy powstania, byłego szefa MSW generała Abd al-Fataha Junisa.
Generał Junis, który przeszedł na stronę powstańców, został wezwany z frontu do Bengazi. Tam doszło do zamachu, który wywołał intensywne spekulacje na temat tożsamości morderców, podziałów w łonie rebelii, i nawet obecności „piątej kolumny” na tyłach powstańców.

Więcej na:  onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze