Libia prosi Rosję o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ

Kadafi
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Libia zwróciła się do Rosji o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z „zachodnią agresją” – poinformowała dzisiaj państwowa libijska agencja prasowa Jana.

Posiedzenie miałoby być poświęcone omówieniu „niepohamowanej kolonialnej i krzyżowej agresji, uderzającej w libijskie cele cywilne” – napisała Jana, dodając, że agresorzy „próbowali wziąć na cel przywódcę Muammara Kadafiego, łamiąc dwie rezolucje Rady Bezpieczeństwa i porozumienia międzynarodowe”.

Libijska agencja nie poinformowała, czy i ewentualnie jak Rosja ustosunkowała się do postulatu Trypolisu.

KadafiW poniedziałek rzecznik władz libijskich informował o trzech zabitych w wyniku nalotu NATO na zespół budynków rządowych w Trypolisie. NATO podało, że w nocy z niedzieli na poniedziałek dokonało ataku w centrum Trypolisu. Jego celem było „centrum łączności wykorzystywane do koordynowania ataków przeciwko cywilom”. Reżim libijski twierdzi, że bombardowanie NATO było próbą zamachu na życie Kadafiego.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze