Libia: demonstranci odparli atak, zestrzelili wojskowy samolot

Kadafi
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

W Libii nadal trwają walki o miasto Misrata i pobliską bazę wojskową. Świadkowie relacjonują, że demonstrantom udało się odeprzeć atak sił lojalnych wobec pułkownika i zestrzelić wojskowy samolot, a jego załogę wziąć do niewoli – poinformowała agencja Reuters. Misrata leży ok. 200 km na wschód od Trypolisu, który nadal jest kontrolowany przez Kadafiego.

– Samolot został zaatakowany, gdy ostrzeliwał siedzibę lokalnej stacji radiowej. Maszyna spadła na ziemię. Załogę wzięto do niewoli. Walka o bazę wojskową pod Misratą zaczęła się w nocy i nadal trwa. Siły popierające Kaddafiego kontrolują tylko małą jej część. Rebelianci opanowali pozostałe budynki. Mają dostęp do składu amunicji – mówi naoczny świadek walk, którego cytuje agencja Reutera.

Kadafi– Siły Kadafiego kontrolują niewielką część bazy. W rękach protestujących znajduje się jej duża część, w której składowana jest amunicja – poinformował.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze