Libańscy przestępcy nie do usunięcia z Niemiec

Libijski gang
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Magazyn ”Bild” opisuje niezdolność rządu Niemiec do deportacji z kraju agresywnych libańskich przestępców. 85 % Libańczyków żyjących w Niemczech jest zależnych od zasiłków dla bezrobotnych.

Już dwa lata temu „Bild” informował, że setki libańskich kryminalistów żyjących w Niemczech nie mogą być deportowane do ich rodzinnego kraju. Jest tak, ponieważ Liban kwestionuje obywatelstwo swoich własnych obywateli i nie pozwala im na wjazd. „Bild” zaprezentował teraz nową listę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, która zawiera 207 wyjątkowo poważnych przypadków osób skazanych na co najmniej rok więzienia. Tymczasem 24 osoby opuściły kraj dobrowolnie, a 43 zostało poddanych repatriacji, jednak pojawiło się aż 51 nowych przypadków libańskich kryminalistów, bez widoków na szybką deportację.

Oto niektóre przypadki z listy:

Rabih A. (28), członek znanego policji libańskiego klanu. Był skazany cztery razy: 62 zarzuty handlu narkotykami, wymuszeń, prostytucji, bezprawnego pozbawienia wolności osobistej, napaści i stręczycielstwa.

Mohamad A. (27), młodszy brat Rabiha. 62 zarzuty, między innymi o handel narkotykami i napad z bronią. Również został skazany cztery razy.

Fahid S. (35), został skazany na 14 lat i miesiąc więzienia. Lista przestępstw, które popełnił: „kradzieże i defraudacje, nabywanie narkotyków, spowodowanie niebezpiecznych urazów fizycznych, rabunek i komputerowe oszustwa finansowe. Skazany na więzienie do 13 czerwca 2016.

Libański gang na korytarzu niemieckiego sądu. Wśród nich jest Rabid.H – 62 zarzuty handlu narkotykami.

Mohamad S. (29), skazany na 10 lat. Zarzuty przeciwko niemu: naruszenie przepisów narkotykowych, wymuszenia i oszustwa finansowe. Jest również jednym z tych Libańczyków, którzy nie chcą wrócić do kraju, mimo że władze Nadrenii Północnej-Westfalii, przy pomocy kopii paszportów jego ojca, brata i siostry udowodniły, że posiada on libańskie obywatelstwo.

Minister spraw wewnętrznych Dolnej Saksonii, Uwe Schüemann powiedział „Bildowi”: „Nie może być tak, by wszyscy ci obywatele Libanu zobowiązani do opuszczenia kraju zostawali w Republice Federalnej po popełnieniu poważnych przestępstw. Liban musi wykonywać obowiązki podyktowane prawem międzynarodowym, według których powinien przyjąć swoich obywateli z powrotem.”

Podane przez ministra dane są dość dramatyczne: z 34 855 Libańczyków żyjących w Niemczech 30 000 jest zależnych od Hartz IV (długotrwałego zasiłku dla bezrobotnych), a ponad 4 tysiące mieszka tam nielegalnie (11,7 %).

Tłumaczenie: Sy

Źródło: http://gatesofvienna.blogspot.com/2013/01/a-list-of-shame.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook