Kuwejt i kraje Zatoki Perskiej chcą badać skłonności seksualne emigrantów. Żeby geje nie mogli wrócić.

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Podejmiemy ostrzejsze środki, które pomogą nam wykryć gejów (wracających do swoich ojczyzn – przyp. pad) i którzy dostaną następnie zakaz wjazdu do Kuwejtu lub któregokolwiek z krajów członkowskich Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) – powiedział Yousuf Mindkar, dyrektor zdrowia publicznego z ministerstwa zdrowia Kuwejtu. Mindkar nie podał szczegółów, ale wiadomo, że sama propozycja ma być dyskutowana na listopadowym spotkaniu GCC.

Wypowiedź cytuje lokalny dziennik „Al Rai”, ale w zagranicznych mediach aż o niej huczy. Bo zapowiedź o blokowaniu homoseksualistów i zakazywaniu im wjazdu do krajów Zatoki Perskiej to wyraźne zaostrzenie już i tak kontrowersyjnego stanowiska regionu: akty homoseksualne zakazane są w Bahrajnie, Kuwejcie, Omanie, Katarze, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Rutynowe kontrole lekarskie w celu oceny stanu zdrowia wracających do GCA emigrantów przeprowadzane są już teraz, ale do tej pory nie uwzględniały oceny skłonności homoseksualnych. Badanie ma się odbywać na lotniskach i póki co nie wiadomo, jak bardzo miałoby być inwazyjne i w jaki sposób przeprowadzone.

więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze