Kto po bin Ladenie? Aktualna czołówka terrorystów

Adam Gadahn
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Po zabiciu w okolicach Islamabadu Osamy bin Ladena, za którego rząd USA oferował 25 mln dolarów nagrody, najbardziej poszukiwanym terrorystą przez Amerykanów jest urodzony w tym kraju Adam Yahiye Gadahn. Jak informuje FBI na swojej stronie internetowej nagroda z informację prowadząca do jego aresztowania wynosi 1 mln dolarów.

W notce przy fotografii Osamy bin Ladena zawarto informację, że za wiadomości prowadzące do uchwycenia terrorysty rząd amerykański wyznaczył nagrodę, która może wynieść ponad 25 mln dolarów. Dodatkowe 2 mln dolarów ufundowało Amerykańskie Stowarzyszenie Pilotów oraz stowarzyszenie Transportu Lotniczego.

Kim był Osama bin Laden?

Adam Gadahn
Adam Gadahn

Osama bin Laden był poszukiwany od 7 sierpnia 1998 roku, kiedy przeprowadził ataki bombowe na amerykańskie ambasady w Tanzanii i Kenii. Wówczas zapowiedział „świętą wojnę” ze Stanami Zjednoczonymi co znalazło swój finał w tragicznych wydarzeniach z 11 września 2001 roku. Podczas ataku na World Trade Center zginęło prawie 3000 ludzi. Bin Laden przyznał, że za zamachem stała kierowana przez niego terrorystyczna organizacja al-Kaida.

Po śmierci bin Ladena najbardziej poszukiwanym terrorystą przez USA stał się Adam Yahiye Gadahn. Za informację prowadzącą do jego aresztowania amerykański rząd wyznaczył nagrodę w wysokości 1 mln dolarów. Gadahn urodził się w USA, jest uważany za rzecznika i doradcę al-kaidy, z którą ściśle współpracuje od 2004 roku. Gadahn znany jest z nagrania wideo z wezwaniem do zabijania Amerykanów.

Jak pokonać radykalny islam?

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze