Kto daje i zabiera…

Etoile juive
| 23 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niedawno francuskie ugrupowania muzułmanów wykorzystywały emblemat żydowskiej gwiazdy przyczepianej żydom w czasach hitlerowskich Niemiec, by unaocznić dyskryminację jakiej doświadczają we Francji. Teraz kolej na szwajcarskich muzułmanów, którzy również chcą zwrócić uwagę na to, że są prześladowani.

Oczywiste jest, że zapominają o muzułmańskich korzeniach praktyki oznaczania wyznawców innych religii żółtymi elementami ubioru, o czym można przeczytać w artykule o historii żółtej gwiazdy .  Jednocześnie twierdzą, że obecnie doświadczają takiej samej dyskryminacji jak Żydzi w latach 30-tych w Niemczech.

Jedna z liderek Unii Muzułmańskich Organizacji w Genewie Lucia Dahlab twierdzi, że muzułmanie muszą organizować szokujące kampanie, bo ich głos nie będzie słyszany. „Użycie symbolu takiego jak żółta gwiazda jest rzeczywiście trudne do przyjęcia. Ale czy to nie jest sposób by zmusić ludzi do myślenia?”

Szokujący może stać się dla Dahlab fakt, że to muzułmanie wymyślili żółtą gwiazdę oraz to, że nie są nawet w przybliżeniu traktowani tak, jak Żydzi za czasów Hitlera. Tylko czy to ją zmusi do myślenia? (rol)

Jan Wójcik

http://philosemitism.blogspot.com/2011/08/swiss-muslims-denounce-islamophobia.html

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook