Krzyż i półksiężyc

adam-szoskiewicz
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Chrześcijanie prześladowani na Bliskim Wschodzie

adam-szoskiewiczPrześladowania chrześcijan w krajach muzułmańskim są takim samym skandalem, jak prześladowania muzułmanów w świecie nieislamskim.

Od tygodni jesteśmy bombardowani ponurymi doniesieniami o prześladowaniach chrześcijan na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Iraku, a ostatnio w Egipcie. W Iraku i Egipcie muzułmańscy ekstremiści nękają wyznawców Kościołów niezależnych od Watykanu. Jednak papież Benedykt XVI upomniał się o ich prawa obywatelskie. Tak samo upomina się papież o prawa arabskich katolików.

Obrona pokojowych i praworządnych mniejszości religijnych to oczywistość w demokracji. Ale wyznawcy wartości demokratycznych mają prawo oczekiwać tego samego również w krajach niedemokratycznych, bo prawa człowieka – a do nich należy wolność wyznawania i praktykowania religii – są normą globalną, na której straży stoi (przynajmniej w teorii) ONZ. I tu zaczynają się schody.

Więcej na: www.polityka.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze