Krytyk Biblii boi się krytykować Koran

Bart-Ehrman
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Robert Spencer

Bart Ehrman jest badaczem Nowego Testamentu. Według autora blogu Answering Muslims: „Muzułmanie uwielbiają go cytować, ponieważ krytykuje Nowy Testament”

Ehrman utrzymuje, że Biblia nie jest tekstem wiernie zachowanym, że zawiera sprzeczności, a poza tym nie jest natchnionym Słowem Bożym. Jednak w tym nagraniu wideo http://www.youtube.com Ehrman bardzo krótko i jasno wyjaśnia, dlaczego nie ma zamiaru przeprowadzić podobnych badań nad Koranem. Po prostu nie chce zostać zamordowany.

Cóż, nikt nie chce zostać zamordowany, ale ludzie, którzy nie boją się podążać za prawdą, są godni naśladowania, w przeciwieństwie do tych, którzy tchórzą stając w obliczu gróźb i agresji. Prawdą jest, że istnieje mniej krytycznych badań nad Koranem i początkami islamu, niż nad Nowym Testamentem i początkami chrześcijaństwa. Fakt ten w dużej mierze należy właśnie przypisać obawom przed przemocą.

Jest grupka odważnych badaczy, którzy podejmują się podobnych studiów nad islamem. W mojej następnej książce będę omawiał ich odkrycia. Wczoraj dostarczyłem wydawcy tekst mojej najnowszej książki „Did Muhammad Exist? An Inquiry Into Islam’s Obscure Origins” (Czy Mahomet żył naprawdę? Badania nad mrocznymi początkami islamu). Prezentuję w niej zaskakująco kruche historyczne podstawy islamu, a także wnikliwe badania nad pierwszymi relacjami o życiu Mahometa i mało znaną historią powstania Koranu.

Myślę, że ta książka wzbudzi kontrowersje. A tym, którzy poczują się sprowokowani i będą chcieli mnie zaatakować, powiem (w przeciwieństwie do Ehrmana), że nigdy, przenigdy nie ugnę się przed groźbami i agresją. Zapytam również: Dlaczego tak bardzo boicie się prawdy? (rol)

Tłumaczenie: Weasel

Źródło: http://www.jihadwatch.org/2011/10/biblical-critic-says-he-wont-criticize-quran-because-he-values-his-life.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze