Krwawa Wigilia w Iraku. Nie żyje 26 osób

zamachy-bombowe-na-pielgrzymow-szyickich
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Iraku w zamachach bombowych w czwartek zginęło 26 osób, w większości szyickich pielgrzymów – podały władze.
zamachy-bombowe-na-pielgrzymow-szyickich
Do zamachów doszło trzy dni przed świętem Aszury, kiedy szyici dniem pokuty oraz pielgrzymką do Karbali upamiętniają męczeńską śmierć imama Husajna, co budzi obawy władz przed wzrostem przemocy na tle religijnym. Czwartkowe ataki miały jednak mniejszą skalę niż podobne zamachy bombowe w poprzednich latach.

W Hilli w prowincji Babilon, ok. 40 km od świętego miasta szyitów Karbali, nad ranem około godziny 2 w nocy doszło do wybuchu niedaleko dworca autobusowego; celem zamachu byli szyiccy pielgrzymi. W kwadrans po pierwszym wybuchu, kiedy na miejsce przyjechała policja, doszło do drugiej eksplozji. Zginęło co najmniej 13 osób, a rany odniosło ponad 70.

Do zamachu doszło też w Bagdadzie, w Mieście Sadra, zamieszkanym głównie przez szyitów. Wybuch bomby zabił dziewięć osób uczestniczących w procesji pokutnej i ranił ponad 30.

Kolejna bomba wybuchła w południowym Bagdadzie, zabijając czterech szyickich pielgrzymów i raniąc 10 – podała policja i źródła szpitalne.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze