Koran zdominował egipskie targi książki

koran-kreskowka
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Koran w setkach wydań, od kopii najstarszych, pisanych ręcznie, po luksusowe „podróżne” wydania w złoconych skórzanych oprawach lub zapisane na CD, dominuje na wielkich Międzynarodowych Targach Książki w Kairze, na które nie wszystkie książki mają wstęp.

Te największe targi książkowe na Bliskim Wschodzie eksponują w 19 pawilonach książki ponad 800 wydawców z całego świata islamskiego i zachodniego, ale odkąd przed sześciu laty wystawiono tam „Kamasutrę”, daje o sobie znać egipska cenzura.

Wtedy skończyło się wycofaniem dzieła, w którym zgromadzono tysiącletnią wiedzę erotyczną Wschodu, i od tego czasu książki wystawiane na kairskich targach są „kontrolowane”.

Zastępca sekretarza targów Mamdouh Shaat przyznaje: – Nie zakazujemy z góry wystawienia żadnej książki, ale te, które mają być wystawione, przechodzą proces kontroli”. Polega on na tym, że wystawcy przedstawiają listy książek, które zamierzają umieścić na swych stoiskach, a władze je rewidują.

Więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze