Konsulat RP w Kolonii ostrzega przed zagrożeniem terrorystycznym

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Po incydencie w Poczdamie, gdzie w pobliżu kiermaszu Bożonarodzeniowego znaleziono paczkę z ładunkiem wybuchowym, polscy dyplomaci ostrzegają Polaków przed możliwymi aktami terroru.

Na stronie Konsulatu Generalnego w Kolonii ukazał się specjalny komunikat  , wzywający do zachowania szczególnej ostrożności w miejscach publicznych.

„W związku z incydentem na jarmarku w Poczdamie oraz ubiegłorocznym zamachem na jarmark świąteczny w Berlinie należy zachować szczególną ostrożność w miejscach, które mogą być potencjalnymi celami zamachowców m.in. jarmarki świąteczne, koncerty, lotniska, dworce kolejowe, metro, centra handlowe” – czytamy w komunikacie.

Równocześnie Konsulat RP w Kolonii zaleca w przypadku zagrożenie bezwzględnie stosować się do zaleceń niemieckiej policji i tutejszych służb porządkowych.

Przypomnijmy, że wczoraj (1.12), w pobliżu jarmarku Bożonardzeniowego w Poczdamie, do jednej z aptek dostarczono podejrzaną przesyłkę. Zaalarmowana przez farmaceutów policja stwierdziła w paczce materiały wybuchowe tzw. Polenböller (tj. sprzedawane w RFN bez atestu polskie race) naszpikowane dodatkowo małymi gwoździami. Na czas unieszkodliwiania ładunku ewakuowano pobliski kiermasz.

Przedstawiciele poczdamskiej policji przestrzegali przed „wyciąganiem pochopnych wniosków”; równocześnie nie wykluczyli, że mogła to być próba dokonania zamachu. Okoliczności zdarzenia ma teraz wyjaśnić prowadzone właśnie intensywne śledztwo.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

W Niemczech według różnych szacunków przebywa obecnie blisko 700 tys. osób legitymujących się wyłącznie polskim obywatelstwem. Wiele z nich to pracownicy branży budowlanej, gastronomii, a także osoby opiekujące się niemieckimi seniorami, wykonujące usługi spedycyjne, zatrudnione jako gosposie lub opiekunki do dzieci.

Latem ubiegłego roku, w Reutlingen koło Stuttgartu, syryjski azylant w okrutny sposób zamordował Polkę Jolantę Kijak, pracownicę lokalnej kebabowni. Mężczyzna został skazany na dożywocie. 19 grudnia 2016 tunezyjski islamista zamordował polskiego kierowcę Łukasza Urbana, po czym skradzioną mu ciężarówką wjechał w tłum uczestników jarmarku Bożonarodzeniowego w centrum Berlina, zabijając 11 osób.

Przed tygodniem, po koncercie w ramach „Polonia Music Festival“ w jednym z autobusów doszło do sprzeczki między grupą Polaków wracających z koncertu a trzema migrantami. Jeden z mężczyzn „o południowym wyglądzie” miał ugodzić nożem 28-letniego Polaka z Hamm. Mężczyzna mimo reanimacji zmarł.

Apel polskiego konsulatu odbił się już echem w niezależnych niemieckich mediach. Informację o tym zamieścił m.in. popularny publicysta, autor bloga Philisophiae-perennis David Berger pod wymownym tytułem : „Polski konsulat ostrzega przed odwiedzaniem kiermaszy przedświątecznych w Niemczech”.

 

Z Kolonii Agnieszka E. Wolska

Źródła: Konsulat RP w Kolonii,

dpa, www.msn.com

philisophie perennis https://philosophia-perennis.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook