Koniec pieniędzy, koniec wydobycia. Narzekają na Zachód

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Rebeliancki minister finansów oskarżył w sobotę Zachód o to, że nie dotrzymał obietnic i nie dostarczył Libii pomocy finansowej. W wyniku tego rebelianci zostali kompletnie bez gotówki. Nie produkują też już ropy naftowej.

Minister finansów Ali Tarhouni, będący jednocześnie ministrem ds. ropy naftowej udzielił wywiadu agencji Reutera. Powiedział, że po miesiącach walk rebelianci nie mają już zasobów finansowych, a wydobycie ropy zostało wstrzymane z powodu zniszczeń powstałych w wyniku walk.

– Nie mamy już wcale gotówki. Kończy nam się wszystko. To kompletna porażka. Zachód albo tego nie rozumie albo o to nie dba – powiedział Tarhouni. – Nie produkujemy już ropy z powodu zniszczeń. Nie oczekuję, że zaczniemy produkować ropę w bliskiej przyszłości. Rafinerie nie mają już ropy, więc przestały pracować – dodał.

„Ludzie umierali za tę rewolucję”

Zapytany o to, jak władze rebeliantów zamierzają przetrwać, powiedział: – Ludzie umierali za tę rewolucję i wciąż umierają. Znajdziemy sposób. Jedno jest pewne: nigdy się nie poddamy – zapewnił.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze