Konfiskata broni z irańskiego samolotu lecącego do Syrii

Turcja i Iran
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Turcja skonfiskowała broń znajdującą się nielegalnie na pokładzie irańskiego samolotu lecącego do Syrii – poinformował rzecznik tureckiego MSZ. Maszyna została w sobotę zmuszona do lądowania na południowym wschodzie Turcji.

„Podczas rutynowej inspekcji stwierdzono, że na pokładzie samolotu znajdowały się nielegalne materiały, które są objęte sankcjami ONZ nałożonymi na Iran, po czym materiały skonfiskowano” – poinformował rzecznik w oświadczeniu.

Turcja i Iran
Turcja i Iran

Jak podają tureckie media, na pokładzie samolotu w skrzyniach znajdowały się wyrzutnie rakietowe, moździerze, karabiny maszynowe AK oraz amunicja, mimo że nie figurowały w spisie ładunku.

„Samolot uzyskał zezwolenie na opuszczenie Turcji i powrót do Iranu bez skonfiskowanego ładunku” – poinformowano w oświadczeniu.

Według państwowej agencji informacyjnej Anatolian siedmiu członków załogi irańskiego samolotu zatrzymano, jednak minister spraw zagranicznych Turcji Ahmet Davutoglu podał, że nikogo nie aresztowano.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze