Dwudziestu muzułmańskich gwałcicieli skazanych w Wielkiej Brytanii

Sędzia w angielskim mieście  Huddersfield zniósł w piątek zakaz pisania o procesach grup pochodzących z Pakistanu gwałcicieli. W trzech procesach, które zakończyły się w tym roku, na więzienie skazanych zostało w sumie dwudziestu mężczyzn.

Udowodniono im gwałcenie oraz odurzanie narkotykami i alkoholem dziewcząt w wieku pomiędzy 11 a 17 lat. Dziewczynki, mieszkanki miasta, nie były, w odróżnieniu od skazanych, muzułmankami. Ogółem mężczyźni wykorzystywali seksualnie piętnaście dziewczynek, które były gwałcone wielokrotnie – zarzutów było 120.

Przywódca gangu skazany został za dwadzieścia dwa przypadki gwałtów na minimum osiemnaście lat. „Sposób, w jaki traktował pan te dziewczęta, jest nie do zrozumienia – powiedział sędzia. – To nikczemne i obrzydliwe”. Pozostali oskarżeni dostali kary od pięciu do osiemnastu lat więzienia.

To właśnie w czasie relacjonowania jednego z tych procesów, co było przez sąd zakazane, aresztowany został w maju i skazany na więzienie Tommy Robinson.

Proces w Huddersfeld jest kolejnym w Wielkiej Brytanii procesem pochodzących głównie z Pakistanu muzułmańskich mężczyzn, którzy wykorzystują seksualnie miejscowe dziewczynki. W procesie wykazano, że młodzi mężczyźni, prawie wyłącznie Pakistańczycy z tzw. „grooming gangs” zaprzyjaźniają się z nastolatkami pochodzącymi często z rozbitych albo patologicznych rodzin, oferując im alkohol, narkotyki i obiecując miłość. Następnie dziewczynki są wykorzystywane seksualnie nie tylko przez uwodzicieli, ale i innych mężczyzn, a czasem zmuszane do prostytucji.

W poprzednich procesach, w Rotherham, Newcastle, Telford, Oksfordzie i innych miastach (pisaliśmy o nich m.in. tutaj, tutaj i tutaj), skazane zostały dziesiątki gwałcicieli, których ofiarą padło kilka tysięcy dziewczynek. Gwałciciele przez wiele lat działali bezkarnie, ponieważ miejscowe władze i służby społeczne nie próbowały występować przeciwko muzułmanom, bojąc się posądzeń o rasizm.

GL, na podst. ABC News

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom