Kolejny Holocaust jest możliwy?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Izraela Netanjahu oskarża Iran o próby wywołania kolejnego konfliktu na Bliskim Wschodzie, którego celem ma być całkowite zniszczenie pastwa żydowskiego.

„Iran zaprzecza holocaustowi, kpi z Holocaustu i przygotowuje kolejny Holocaust – powiedział izraelski przywódca. Słowa te padły w zawiązku ze zorganizowaną w Iranie wystawą karykatur, na której w sposób prześmiewczy przedstawiono masową eksterminację Żydów. W tym wydarzeniu wzięli rysownicy z 50 krajów. Organizatorzy wystawy zapewniają, że ich zamiarem nie jest negowanie holocaustu, lecz krytyka Izraela, który ma wykorzystywać politycznie tragedie Żydów oraz dokonywać zbrodni na Palestyńczykach. Poprzedni tego rodzaju konkurs odbył się w Iranie 2006 roku, wówczas przywódca Iranu nazwał holocaust mitem.

Napięcie na linii Teheran-Jerozolima trwa od dłuższego czasu. Władze Izraela oskarżają Iran o posiadanie broni jądrowej.

http://wiadomosci.dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze