Kolejne zatrzymania irańskich dziennikarzy

iran-wolnosc
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Strona internetowa irańskiej opozycji informuje, że wczoraj zatrzymano trzech dziennikarzy głównego irańskiego dziennika reformatorskiego „Szark”. Zamknięto też teherańską siedzibę telewizji „Farsi1”, która ma amerykańskich właścicieli.

W kwietniu br. dziennik zaczął się ponownie ukazywać po trzech latach zakazu publikacji, ocenianego przez reformatorów jako próba uciszenia krytyków prezydenta Mahmuda Ahmadineżada.

Według portalu Saham, redaktora naczelnego gazety Ahmada Gholamiego oraz szefów działu politycznego i międzynarodowego funkcjonariusze służb bezpieczeństwa wyprowadzili z newsroomu. Nie wiadomo, co było podstawą zatrzymania.

Również we wtorek na polecenie władz zamknięto teherańską siedzibę kanału telewizji satelitarnej nadającego po persku „Farsi1”, który ma amerykańskich właścicieli. Co najmniej pięciu pracowników stacji zatrzymano pod zarzutem – jak ujęły to cytowane przez agencję Reutera źródła bliskie władz w Teheranie – „wspierania działalności antyrewolucyjnej”.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze