Kiedy kobieta jest podczłowiekiem (Arabia Saudyjska)

Fatma Athman
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kenijka pracująca w Arabii Saudyjskiej oskarżyła swojego pracodawcę o zrzucenie z trzeciego piętra, efektem czego były połamane ręce i nogi. Inna służąca, uratowana przez swoich krewnych, powiedziała, że musiała jeść karmę dla psów ponieważ była głodzona przez pracodawcę…

Fatma Athman
Fatma Athman

Fatma Athman z Kisauni (Mombasa) w zeszłym tygodniu wróciła z Arabii Saudyjskiej z połamanymi kończynami i opowieściami o tym jak wygląda współczesne niewolnictwo.  W maju zeszłego roku Fatma została zatrudniona w Arabii Saudyjskiej jako pomoc domowa. Teraz potrzebuje pomocy innych ludzi aby móc wykonać chociaż najprostsze czynności…

Fatma została zaproszona do pracy w Arabii Saudyjskiej przez swoich przyszłych pracodawców którzy akurat byli w Kenii. Wszystko załatwiła legalnie, przez Kenijską ambasadę. Już pierwszego dnia okazało się jednak, że będzie musiała pracować 22 (!) godziny dziennie. Poza tym była seksualnie wykorzystywana przez dzieci swoich pracodawców.

Kiedy pracodawca wyrzucał ją przez okno – słyszała tylko jego słowa „Lepiej abyś nie żyła, lepiej abyś nie żyła”. Przeżyła tylko dlatego, bo wpadła do basenu. Jednak po tygodniowym pobycie w szpitalu została deportowana z Arabii Saudyjskiej.

Podobną historię opowiedziała 29-letnia Susan Wanjiku, która została pokojówką w Jeddah. Myślała, że będzie zarabiać pieniądze i wróci do domu, gdzie ma na utrzymaniu swoje dzieci. Już pierwszego dnia okazało się, że musi wysprzątać 16 pokoi. Następnie przez trzy miesiące musiała pracować od 3 rano do 23.00 wieczorem.

Więcej na: religiapokoju.blox.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook