Kaznodzieje nienawiści obrażają Holandię

Plac Dam w Amsterdamie
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

W centrum Amsterdamu muzułmańscy fundamentaliści z holenderskiej gałęzi ugrupowania Sharia4Belgium wypowiadali się obraźliwie o Holenderach.

Według salafitów amsterdamski Pomnik Wolności jest niczym więcej, niż tylko centrum „osi zła” wokół której „gromadzi się cała perwersja”. Salaficcy kaznodzieje nienawiści oznajmili, że Holendrzy podczas pierwszych słonecznych dni w roku oddają się pijaństwu oraz się prostytuują. Grozili również śmiercią liderowi Partii Wolności Geertowi Wildersowi.

Joram van Klaveren, poseł Partii Wolności, wniósł interpelację do ministra sprawiedliwości Ivo Opsteltena odnośnie tego incydentu. Sam minister również został słownie zaatakowany: Minister może iść do piekła, powiedział kaznodzieja Abu Imram. Opstelten ostrzegł Imrama, że może zostać wydalony do Maroka, gdzie czeka go wieloletnie więzienie za handel narkotykami.

Jak już informowaliśmy na euroislam.pl, Imran został w końcu aresztowany. http://euroislam.pl/index.php/2012/05/grozil-wildersowi-zostal-aresztowany/

Podczas przemówienia zdarzył się również inny incydent. Podczas, gdy kaznodzieje nienawiści mogli swobodnie grozić śmiercią innym, policja aresztowała człowieka, który próbował przeszkodzić salafitom w ich przemowach.

Partia Wolności domaga się zakazu działania grupy. Jak powiedział rzecznik PVV – człowiek, który groził śmiercią powinien być ścigany i wydalony z kraju.

Na podst. http://gatesofvienna.blogspot.com/2003/01/news-feed-20120526.html#109617

Tłumaczenie Tom.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze