Kara śmierci dla zamachowca z Bombaju

Atak terrorystyczny w Bombaju przeprowadzony przez muzułmańskich ekstremistów
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Indyjski sąd skazał dziś na karę śmierci Pakistańczyka Mohamada Kasaba, jednego ze sprawców zamachów terrorystycznych w Bombaju w 2008 roku. Kasab jako jedyny z terrorystów przeżył tamte zamachy, w których zginęło 166 osób.

Atak terrorystyczny w Bombaju przeprowadzony przez muzułmańskich ekstremistów
Atak terrorystyczny w Bombaju przeprowadzony przez muzułmańskich ekstremistów

Atak terrorystyczny na Bombaj w listopadzie 2008 roku trwał niemal trzy dni. Dziesięciu młodych mężczyzn uzbrojonych w karabiny zaatakowało dwa luksusowe hotele, centrum kultury żydowskiej i stację kolejową. Dziewięciu z nich zginęło.

21-letni Kasab został sfotografowany z karabinem w ręku podczas ataku na główną stację kolejową w Bombaju. Początkowo przyznał się do winy, jednak później odwołał zeznania, twierdząc, że był do nich zmuszony torturami.

W poniedziałek sąd uznał Kasaba za winnego. Prokurator nazwał go „maszyną do zabijania, pozbawioną wszelkich ludzkich uczuć”. Ocenił, że inny wyrok niż kara śmierci, na przykład dożywocie, oznaczałby, iż Indie „są łatwym celem” dla ekstremistów.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze