Kanada walczy z nielegalną imigracją

kanada_flaga_duza
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Kanadyjski rząd chce utrudnić nielegalną imigrację; przygotował przepisy, które umożliwią m.in. aresztowanie na rok cudzoziemców przebywających w kraju nielegalnie. Rządowy projekt ma duże szanse na uchwalenie przez parlament.

Jak podkreślił minister bezpieczeństwa publicznego Vic Toews, Kanada „nie będzie tolerować nadużywania systemu imigracyjnego, zarówno przez osoby trudniące się sprowadzaniem nielegalnych imigrantów, jak i te, które nie chcą grać zgodnie z regułami zawartymi w przepisach”.

Rządowe propozycje to m.in. skutek wymuszenia na Kanadzie, by zaczęła rozpatrywać wnioski imigracyjne prawie 500 Tamilów, którzy w sierpniu przypłynęli do Kanady na statku „Sun Sea”. Rok temu w ten sam sposób uruchomienie procedur imigracyjnych wymusiła grupa 76 Tamilów.

Kanadyjskie służby imigracyjne nie tylko podkreślały, że w ten sposób Tamilowie omijają przepisy. Wskazywano, że wśród Tamilów na „Sun Sea” mogli znajdować się terroryści. Okazało się też, że wielu z tych nielegalnych imigrantów, podających się za uchodźców politycznych, zapłaciło kilkadziesiąt tysięcy dolarów za miejsce na statku.

Kanada obawia się, że mogłaby się powtórzyć sytuacja taka, z jaką borykają się władze Australii, do której kieruje się wiele statków z nielegalnymi imigrantami. Minister Toews otwarcie mówił, że organizacje przestępcze zajmujące się nielegalną imigracją wybrały Kanadę za cel swojej działalności.

Jak podawała telewizja CBC, według ocen kanadyjskiej policji, organizacje przemycające imigrantów zarabiają rocznie około 10 mld dolarów w Kanadzie.

Stąd też w nowych przepisach mają znaleźć się kary co najmniej 10 lat więzienia dla osób zajmujących się sprowadzaniem nielegalnych imigrantów. Właściciele statków używanych do przemycania ludzi będą obciążani wysokimi karami finansowymi.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze