Kadafi: islam powinien stać się religią Europy

Muammar Kadafi
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca Libii Muammar Kadafi powiedział w Rzymie, że „islam powinien stać się religią całej Europy”. Kadafi, przebywający w Wiecznym Mieście z okazji drugiej rocznicy podpisania włosko-libijskiego układu o przyjaźni, poprowadził wykład na temat islamu.

Muammar KadafiWykładu słuchało 500 młodych Włoszek, zgromadzonych w Akademii Libijskiej. Podobnie jak przy okazji takiego samego spotkania przed rokiem we włoskiej stolicy, kobiety zwerbowała na nie agencja hostess. Nie wpuszczono natomiast dziennikarzy, którzy jego przebieg znają jedynie z relacji niektórych uczestniczek. Wszystkie otrzymały od libijskiego lidera egzemplarze Koranu.
W dwudniowych obchodach rocznicy podpisania historycznego układu uczestniczyć będzie premier Włoch Silvio Berlusconi, który deklaruje się jako przyjaciel Kadafiego.

Na rzymskim lotnisku Ciampino gościa z Libii powitał minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini.

Wiadomo, że Kadafi przeprowadzi serię rozmów gospodarczych na temat współpracy, szacowanej na kilkanaście miliardów euro rocznie.

Wizyta ta rozbudziła na nowo we Włoszech polityczną dyskusję na temat współpracy gospodarczej z krajami niedemokratycznymi.

wiecej na: onet.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze