Jesteśmy świadkami śmierci kemalizmu

Rysunek autorstwa Bahadıra Barutera
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Poniższą przemowę dotyczącą Turcji wygłosił holenderski poseł z Partii Wolności, Wim Kortenoeven, na spotkaniu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Dubrowniku, 9 października.

Panie Przewodniczący,

Uczestniczę w tym spotkaniu w imieniu Holenderskiej Partii Wolności.

Twierdzimy, że pokój w rejonie Morza Środziemnego zagrożony jest przez turecki imperializm, przez niebezpieczne sny o ponownym ustanowieniu tureckiego kalifatu, który został zniesiony w 1923 roku.
Jesteśmy świadkami śmierci kemalizmu, pozytywnej ideologii, która przemieniła Turcję w wartościowego, odpowiedzialnego i sznowanego członka międzynarodowej społeczności. Teraz jednakże Turcja opada w otchłań islamskiego ekstremizmu i autorytaryzmu. Widoczne jest to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kraju.

Dla przykładu, wolność słowa w Turcji jest coraz bardziej tłumiona. Wielu dziennikarzy zostało wtrąconych do więzienia za otwarte wyrażanie swoich poglądów.  Turecki rysownik Bahadir Baruter będzie sądzony za wypieranie się Allaha w rysunkach. Może za to trafić na rok do więzienia.

Cypr, państwo członkowskie Unii Europejskiej, jest częściowo okupowany przez Turcję od czasu jej brutalnej inwazji w 1974 roku. Teraz natomiast, reżim Erdogana zwraca Turcję w stronę państwa drapieżcy, bandyty, który najwyraźniej chce posiąść rezerwy ropy i gazu we wschodniej części rejonu Morza Śródziemomorskiego, która nie jest jej własnością. Zagrożenia dotyczą Cypru. Potężne tureckie siły militarne zostały przydzielone na Cypr i w jego pobliże.

Turcja, państwo członkowskie NATO, również coraz bardziej skłania się ku walce z Izraelem. W stronę żydowskiego państwa Izrael coraz częściej wysuwane są bezpodstawne oskarżenia i groźby. Prowokacje są na porządku dziennym. Izraelskie frachtowce prześladowane są przez tureckie okręty wojenne. Turcja sprzeciwia się też izraelskiemu uzasadnionemu dążeniu do wierceń w poszukiwaniu gazu ziemnego we własnej strefie ekonomicznej. Prosty błąd w tej zapalnej sytuacji może wywołać konflikt militarny.

Rysunek autorstwa Bahadıra Barutera

Również problematyczna i niebezpieczna jest turecka sympatia wobec terrorystycznej oragnizacji jaką jest Hamas oraz tureckie próby podważenia uzasadnionego izraelskiego prawa do nadzorowania połączeń morskich ze Strefą Gazy.

Panie Przewodniczący,

Sytuacja jest niezwykle niebezpieczna. Na nieodpowiedzialną turecką politykę zagrożeń, obleg i prowokacji, prowadzenia wojny w stylu macho, należy pilnie odpowiedzieć. Dlatego też namawiam Pana, aby dodać temat zagrożenia ze strony Turcji dla pokoju i bezpieczeństwa do agendy zimowej sesji OBWE. Dziękuję.

—————————

Uaktualnienie: Win Kortenoeven skontaktował się z Tundra Taboids i przedstawił poniższy raport z wydarzeń, które miały miejsce zaraz po wygłoszeniu przez niego przemowy.

Szanowny Panie Redaktorze, wczoraj po południu w Dubrowniku wygłosiłem mowę na spotkaniu OBWE dotyczącym pokoju i bezpieczeństwa w rejonie Morza Śródziemnego (otrzymał Pan ten tekst). Nie pozyskałem sobie  przez to przyjacół. Należy jednak nadmienić, że nie miało miejsce żadne odniesienie do tureckiej agresji. Było to absurdem, zważając na to, że OBWE zajmuję się  tematem bezpieczeństwa i pokoju  w Europie. Wszyscy delegaci zajęci byli tak zwaną arabską wiosną lub krytykowaniem Izraela. Byłem jedyną osobą odnoszącą się do tureckiej agresji. Turcy odpowiedzieli nikczemnymi zarzutami wobec mnie (wypowiedziałem „antypokojową deklarację”) i zjadliwymi atakami w stronę Izraela, zarzutami o strzelaniu niewinnym osobom w głowę i z bliska w plecy, na statku Flotylli w zeszłym roku.
Kiedy wygłaszałem mowę, na sali panowała calkowita cisza, nie otrzymałem żadnych oklasków, za to po widowni przebiegła fala oburzenia. Nawet moi holenderscy koledzy ( z rządzącej Partii Chrześcijańskich Demokratów) zdystansowali się do mnie publicznie, w ostrym oświadczeniu. Świat jest w stanie wypierania prawdy.

Z poważaniem,

Wim Kortenoeven,

MP, Partia Wolności

Holandia

Źródło: http://gatesofvienna.blogspot.com/2011/10/does-turkey-threaten-european-security.html ;

http://vladtepesblog.com/?p=38854

Tłumaczenie: JK

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze