Jemen: Prezydent Salah chce przeprowadzić wybory prezydenckie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah, który leczy się w Arabii Saudyjskiej po próbie zamachu, zapowiedział w poniedziałek, że zamierza zorganizować wybory prezydenckie w kraju.

Salah w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej agencji prasowej SABA wyraził nadzieję, że jego kraj znajdzie drogę wyjścia z kryzysu.

„Zobowiązaliśmy się do przeprowadzenia jak najszybciej wolnych i bezpośrednich wyborów nowego prezydenta republiki” – napisał Saleh.

W Jemenie demonstracje i zamieszki trwają od stycznia, a protestujący, zainspirowani podobnymi wystąpieniami w Tunezji i Egipcie, żądają odejścia rządzącego krajem od 33 lat Salaha.

W czerwcu podczas szturmu protestujących Jemeńczyków na pałac prezydenckich w Sanie doszło do zamachu. Trzech ochroniarzy zginęło, a prezydent i inni urzędnicy odnieśli rany, gdy pocisk artyleryjski uderzył w plac przed meczetem pałacowym. Po zamachu Salah i wysokiej rangi urzędnicy państwowi udali się do Arabii Saudyjskiej na leczenie. W wyniku odniesionych ran zmarł tam przewodniczący izby wyższej jemeńskiego parlamentu Abd al-Aziz Abd Dulghani.

Więcej na: interia.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook