Jemen: Prezydent Salah chce przeprowadzić wybory prezydenckie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah, który leczy się w Arabii Saudyjskiej po próbie zamachu, zapowiedział w poniedziałek, że zamierza zorganizować wybory prezydenckie w kraju.

Salah w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej agencji prasowej SABA wyraził nadzieję, że jego kraj znajdzie drogę wyjścia z kryzysu.

„Zobowiązaliśmy się do przeprowadzenia jak najszybciej wolnych i bezpośrednich wyborów nowego prezydenta republiki” – napisał Saleh.

W Jemenie demonstracje i zamieszki trwają od stycznia, a protestujący, zainspirowani podobnymi wystąpieniami w Tunezji i Egipcie, żądają odejścia rządzącego krajem od 33 lat Salaha.

W czerwcu podczas szturmu protestujących Jemeńczyków na pałac prezydenckich w Sanie doszło do zamachu. Trzech ochroniarzy zginęło, a prezydent i inni urzędnicy odnieśli rany, gdy pocisk artyleryjski uderzył w plac przed meczetem pałacowym. Po zamachu Salah i wysokiej rangi urzędnicy państwowi udali się do Arabii Saudyjskiej na leczenie. W wyniku odniesionych ran zmarł tam przewodniczący izby wyższej jemeńskiego parlamentu Abd al-Aziz Abd Dulghani.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze