Jemen: Duchowny wzywa do zabijania Amerykanów

awlaki
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Urodzony w USA radykalny duchowny jemeński Anwar al-Awlaki umieścił w internecie przesłanie wideo, w którym wzywa do zabijania Amerykanów. Mówi o nich, że są „z partii diabłów” i że w związku z tym ich zabijanie nie wymaga specjalnego zezwolenia religijnego.

awlaki
W 23-minutowym przesłaniu po arabsku, zamieszczonym w poniedziałek na portalach islamistów, Awlaki mówi o Amerykanach: „Albo oni, albo my”. Oskarża też przywódców arabskich i jemeńskich, że są zdeprawowani i twierdzi, że czas już, by kontrolę przejęli „religijni uczeni”.

Służby amerykańskie twierdzą, że kazania Awlakiego stały się inspiracją dla wielu radykałów, być może również dla Pakistańczyka, który w tym roku próbował zdetonować bombę w samochodzie na nowojorskim Times Square. Amerykanie wskazują też, że po powrocie do Jemenu w 2006 roku Awlaki został bojownikiem działającej tam Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim.

więcej na: www.interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze