Jemen: Demonstranci żądają dymisji prezydenta

Zamieszki Jemen
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Tysiące studentów i adwokatów manifestowało dzisiaj w stolicy Jemenu Sanie, żądając dymisji prezydenta Alego Abd Allaha Salaha, który próbuje uniknąć rewolty na ulicach, dążąc do porozumienia z opozycją.

„Po Mubaraku – Ali” – skandowali manifestanci w Sanie, porównując Salaha do prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, który został obalony w piątek po blisko 30 latach rządów. „Lud domaga się upadku reżimu” – krzyczeli protestujący, powtarzając hasła egipskiej rewolty.

Zamieszki Jemen
Zamieszki Jemen

Poniedziałkową manifestację, podobnie jak demonstracje w ostatnich dniach, zorganizowali studenci i – jak to określono – przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego. Wśród protestujących nie było opozycji parlamentarnej, która zdecydowała się podjąć dialog z prezydentem.

Z kolei w Taizz na południu Jemenu kilka tysięcy osób manifestowało przeciwko obecnym władzom. Według świadków, osiem osób zostało rannych podczas rozpędzania demonstracji przez siły bezpieczeństwa.

Wczoraj antyrządowi demonstranci starli się w Sanie z policją próbującą powstrzymać ich przed marszem w kierunku pałacu prezydenckiego. Tuż przed zamieszkami opozycja zgodziła się rozpocząć negocjacje z prezydentem, któremu zależy na tym, by uniknąć rewolty w stylu egipskim. Jemen jest jednym z sojuszników USA w walce z Al-Kaidą.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze