Jedziesz do Arabii? Zostaw BlackBerry

wolnosc-slowa-i-swobodny-dostep-do-informacji
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Władze Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapowiedziały, że od sierpnia zawieszą dostęp do głównych usług internetowych w smartfonach BlackBerry. Ze swoich urządzeń nie będą mogli też korzystać przyjeżdżający do kraju turyści, biznesmeni oraz podróżni na – przyjmujących około 100 tys. ludzi dziennie – międzynarodowym lotnisku w Dubaju.


Przedstawiciel jednej z trzech firm telekomunikacyjnych działających w Arabii Saudyjskiej powiedział agencji AFP, że notę w sprawie blokady otrzymał z Komisji ds. Komunikacji i Technologii Informacyjnych (CITC).

Także władze ZEA – państwa, gdzie z BlackBerry korzysta ok. 500 tys. osób – ogłosiły, że od 11 października do odwołania niemożliwe będzie wysyłanie SMS-ów i e-maili oraz korzystanie z internetu za pośrednictwem tych telefonów.

Smartfony niezgodne z prawem

Według władz tego kraju, telefony multimedialne są niezgodne z prawem i nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Zaszyfrowane dane wysyłane są z nich na zagraniczne serwery, co uniemożliwia ich monitorowanie.

W zeszłym roku państwowy operator Etisalat nakazał użytkownikom telefonów BlackBerry w ZEA zainstalować aktualizację, która okazała się oprogramowaniem typu spyware, dającym władzom dostęp do prywatnych danych zapisanych w telefonach.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook