Izraelskie MSZ: Flotylla Wolności to aktywiści terroru

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Uczestnicy Flotylli Wolności są aktywistami terroru, którzy próbują wywołać prowokację i szukają krwi – powiedział minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman w wywiadzie dla izraelskiego radia.

Minister oświadczył też, że w tym roku międzynarodowy konwój statków – którego organizatorzy deklarują chęć przełamania izraelskiej blokady Strefy Gazy i dostarczenia tam pomocy humanitarnej – jest mniej liczny dzięki zabiegom dyplomatycznym i argumentacji Izraela.

– Większość z tych, którzy planowali dołączyć do flotylli dali się przekonać, że jeśli chcą dostarczyć pomoc humanitarną do Gazy, mogą to zrobić legalnymi środkami – stwierdził Lieberman.

Jego zdaniem dzięki perswazji Izraela w tegorocznej flotylli bierze udział mniej statków, mniejszej wielkości, a co za tym idzie – w konwoju jest też mniej uczestników niż w ubiegłym roku.

Organizatorzy Flotylli Wolności przygotowali dziesięć statków. Popłyną nimi setki ludzi z różnych krajów, w tym działacze organizacji humanitarnych, dziennikarze, politycy, pisarze i duchowni.

Ubiegłoroczny morski konwój pod tym samym szyldem zakończył się tragicznie, gdy w wyniku szturmu izraelskich komandosów śmierć poniosło dziewięciu tureckich uczestników rejsu.

W poniedziałek radio izraelskie poinformowało, że Egipt i Izrael zezwolą, by pomoc humanitarna dla Strefy Gazy, wieziona przez tegoroczną Flotyllę Wolności, została wyładowana w egipskim porcie Al-Arisz, skąd – po sprawdzeniu – mogłaby trafić do celu drogą lądową.

Więcej na: onet.pl

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze