Izraelskie lotnictwo zbombardowało tunel w Strefie Gazy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Izraelskie siły powietrzne zbombardowały dzisiaj nad ranem tunel w palestyńskiej Strefie Gazy. To pierwszy nalot od ponad dwóch miesięcy, kiedy obie strony zawarły nieformalny rozejm.

Jak oświadczył rzecznik izraelskich sił zbrojnych, podziemne przejście zaatakowane przez samoloty F-16 służyło „przemytowi terrorystów na terytorium Izraela, którzy atakowali cywilne i wojskowe cele”.

Źródła izraelskie twierdzą, że akcja była skuteczna. Strona palestyńska nie podała na razie informacji o ewentualnych ofiarach.

Nalot nastąpił tuż po tym, jak we wtorek na gminę Eszkol spadł najpierw wystrzelony ze Strefy Gazy pocisk moździerzowy, a później chałupnicza rakieta krótkiego zasięgu typu Kassam. Oba ataki nie spowodowały ofiar ani szkód materialnych, ponieważ pociski eksplodowały w niezabudowanym terenie.

W ubiegły czwartek w tym samym rejonie spadła inna rakieta – po raz pierwszy od 18 kwietnia, kiedy po gwałtownej wymianie ognia z obu stron na granicy Izraela ze Strefą Gazy zapanował nieformalny rozejm.

Tymczasem w środę w Izraelu odbywają się ogólnonarodowe ćwiczenia obrony cywilnej „Punkt zwrotny 5”.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze