Izraelski haker zemścił się na Saudyjczykach

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Haker z Izraela opublikował w internecie dane setek obywateli Arabii Saudyjskiej, Egiptu i Syrii w odwecie za wcześniejszy, podobny akt ze strony hakera podającego się za Saudyjczyka – podał dzisiaj izraelski dziennik „Jedijot Achronot”.

Informacje zostały umieszczone na portalu Pastebin we wtorek późnym wieczorem przez hakera o pseudonimie „Omer Cohen z Izraela”, który podaje się za żołnierza izraelskiej armii – podała gazeta. Zdaniem wojskowego radia haker prawdopodobnie jest pracownikiem służb wywiadowczych.

Wśród opublikowanych danych znalazły się imiona i nazwiska, adresy e-mail, numery telefonu oraz dane kart kredytowych wraz z datą ich wygaśnięcia. Z 217 opublikowanych kart blisko 170 było jeszcze aktywnych – podała agencja AFP.

Izraelscy hakerzy, którzy rzekomo zdobyli dane, powiedzieli dziennikarzowi „Jedijot”, że ów żołnierz opublikował je bez konsultacji z resztą grupy. Podobne przecieki są w Izraelu uznawane za przestępstwo.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze