Izraelski atak na konwój: Polska żąda wyjaśnień

sikorski
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Szefowie dyplomacji Polski i Niemiec, Radosław Sikorski i Guido Westerwelle, zażądali w Berlinie dogłębnej i niezależnej analizy akcji izraelskich komandosów przeciwko konwojowi statków z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy.

sikorski

– Nie można przejść nad tym do porządku dziennego – oświadczył Westerwelle na konferencji po spotkaniu z Sikorskim. – Potrzebujemy jak najszybciej kompleksowego, przejrzystego i neutralnego dochodzenia. Izrael powinien być tym zainteresowany”.

W poniedziałkowym ataku sił Izraela na konwój statków wiozących pomoc humanitarną dla Strefy Gazy zginęło, według danych armii izraelskiej, dziewięciu propalestyńskich aktywistów.

Sikorski powiedział, że „Polska popiera prawo Izraela do istnienia w bezpiecznych granicach, ale nie popiera czy to osadnictwa na terytoriach okupowanych, czy też nadużywania siły”. Ostrzegł przed podejmowaniem działań, które naraziłyby na szwank szanse na rozmowy izraelsko-palestyńskie pokojowe.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze