Izraelska rodzina zamordowana przez palestyńskiego terrorystę

itamar
| 30 komentarzy|
image_pdfimage_print

Benjamin Netanjahu obwinił władze palestyńskie za śmierć pięciu członków rodziny żydowskich osadników. Trójka dzieci i ich rodzice zginęli w szabasowy wieczór od noży we własnym domu w Itamar na Zachodnim Brzegu. – Społeczeństwo, które pozwala na dziką nagonkę przeciwko Izraelowi, nakłania do mordowania dzieci – powiedział premier Izraela i zapowiedział odwet na bandytach.

itamarZdaniem izraelskiej policji, uzbrojony w nóż napastnik (lub napastnicy) włamał się do domu w Itamar, w rejonie Nablusu, gdzie zadźgał dwoje dorosłych i trójkę ich dzieci – w wieku 11 i 3 lat oraz miesięczne niemowlę. Według policjantów, w domu była jeszcze dwójka kilkuletnich dzieci, które ocalały.

Zbrodnię odkryła 12-letnia siostra trójki zabitych i dwójki ocalałych dzieci, gdy wróciła do domu z młodzieżowych zajęć około północy z piątku na sobotę.

Zbrojne ramię Fatahu przyznaje się

Do ścigania zabójcy lub zabójców władze skierowały spore siły policyjne oraz wojsko. Odpowiedzialność za zbrodnię wzięły na siebie Brygady Męczennika Jasera Arafata (dawniej Brygady Męczenników al-Aksy), uznawane za zbrojne ramię ugrupowania Fatah, którego członkowie stoją na czele władz Autonomii Palestyńskiej. Do Fatahu należą zarówno prezydent Mahmud Abbas, jak i premier Salam Fajad.

W oświadczeniu przesłanym dziennikarzom brygady nazwały mord mianem „heroicznej operacji”, która jest „częścią naturalnego odwetu za masakry faszystowskich okupantów na naszym narodzie na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy”. „Zapowiadamy kryminalnym okupantom, że ich zbrodnie nie pozostaną bezkarne” – oznajmili autorzy tekstu.

Benjamin Netanjahu stwierdził, że „społeczeństwo, które pozwala na dziką nagonkę przeciwko Izraelowi, nakłania do mordowania dzieci”. Szef izraelskiego rządu wezwał władze Autonomii Palestyńskiej, by „powstrzymały nagonkę na Izrael” w meczetach i podporządkowanych sobie mediach.

Również Stany Zjednoczone zaapelowały do władz Autonomii Palestyńskiej, by w sposób jednoznaczny potępiły mord, nazwany przez Biały Dom atakiem terrorystycznym, i przyczyniły się do odnalezienia i ukarania sprawców.

więcej na gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze