Izraelska armia pokazuje filmy z ataku na konwój

konwoj-statkow
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Według ostatnich danych izraelskiej armii, 9 osób zginęło w ataku izraelskich sił specjalnych i marynarki wojennej na konwój sześciu statków próbujących przerwać blokadę Strefy Gazy. Do ataku doszło w poniedziałek nad ranem. Izraelskie wojsko twierdzi, że komandosi zostali ostrzelani i brutalne zaatakowani przez agresywnych aktywistów. Na dowód pokazuje filmy z akcji. Członkowie załogi konwoju mają zupełnie inną wersję wydarzeń.

konwoj-statkow

Izraelska marynarka wojenna otoczyła wszystkie jednostki konwoju, ale komandosi wstępnie zaatakowali tylko turecki statek „Mavi Marmara”, który go prowadził.Na jego pokładzie przebywało około 600 aktywistów, którzy mieli agresywnie zareagować na wkraczających izraelskich żołnierzy.

We flotylli płynęły trzy statki pod flagą turecką, dwa – grecką, jeden – USA. Siódma jednostka, pod flagą Irlandii, nie zdążyła dołączyć od konwoju. Ich przechwycenie miało miejsce na wodach międzynarodowych 150 kilometrów od celu ich podróży, Gazy.

W poniedziałek wieczorem armia Izraela poinformowała, że zginęło zginęło dziewięciu propalestyńskich aktywistów, a ok. 20 zostało rannych.Wcześniej przedstawiciele władz izraelskich mówili o co najmniej 10 zabitych, a media izraelskie nawet o 19.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook