Izrael wydalił 23 prohamasowskich działaczy z Europy

Izrael wydalił dzisiaj 23 prohamasowskich działaczy, przybywających od czwartku z Europy i aresztowanych na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie – poinformowała rzeczniczka izraelskich służb imigracyjnych Sabina Hadad.

W Izraelu pozostaje 58 z aresztowanych na lotnisku działaczy – powiedziała Hadad, dodając, że zostaną oni wydaleni z kraju w następnej kolejności.

Dzisiaj wydalono 15 Belgów, sześciu Francuzów i dwóch Niemców – podała rzeczniczka. Natomiast jeden Belg otrzymał tego dnia rano zezwolenie na wjazd do Izraela po podpisaniu zobowiązania, że będzie przestrzegać porządku publicznego i nie będzie uczestniczyć w manifestacjach.
Łącznie Izrael aresztował na lotnisku 120 propalestyńskich działaczy. W niedzielę wydalono 36; 35 odleciało samolotem Lufthansy, a jeden na pokładzie Alitalii. Wcześniej, w nocy, odesłano do domu parę Belgów.

Izraelskim władzom udało się od czwartku zablokować przyjazd na okupowany Zachodni Brzeg Jordanu setek propalestyńskich działaczy, albo aresztując ich po przyjeździe na lotnisku w Tel Awiwie, albo przekonując linie lotnicze do odmówienia im wstępu na pokład samolotów do Izraela.

Więcej na: onet.pl