Izrael: referendum w sporach terytorialnych

Referendum
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Izraelski parlament przyjął wczoraj ustawę nakazującą przeprowadzenie referendum w sprawie jakichkolwiek koncesji terytorialnych, których mogłyby wymagać układy pokojowe z sąsiednimi krajami.

Ustawa, którą poparł premier Izraela Benjamin Netanjahu, przewiduje, że każdy traktat pokojowy wymagający wycofania się z terenów zajętych przez Izrael, będzie musiał uzyskać społeczną akceptację w referendum, jeżeli w głosowaniu nie poprze go dwie trzecie parlamentarzystów.

ReferendumW oficjalnym komunikacie premier Netanjahu pochwalił decyzję, zgodnie z którą referendum będzie musiało zostać przeprowadzone w ciągu 90 dni od głosowania w parlamencie i nazwał ustawę sposobem na „zredukowanie napięć i kontrowersji”.

Krytycy uważają, że nowe prawo w jeszcze większym stopniu skomplikuje negocjacje z Palestyńczykami. Inni obserwatorzy sceny politycznej argumentują, że ustawa pozwoli premierowi zbudować przemyślaną strategię parlamentarną, dzięki której zdobędzie poparcie dla przyszłych traktatów pokojowych.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze