Izrael ostrzega sekretarza generalnego ONZ

izrael_flaga
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

„Użyjemy wszelkich nieodzownych środków”, aby nie dopuścić do przerwania drogą morską blokady Strefy Gazy – ostrzegła w liście do sekretarza generalnego ONZ ambasador Izraela przy tej organizacji Gabriela Szalew.

izrael_flaga
Jak podały media amerykańskie oraz izraelskie, w liście do Ban Ki Muna Izrael zwraca uwagę na „podejrzane zamiary” organizatorów nowej flotylli, która ma wypłynąć z Libanu z rzekomą pomocą dla Gazy.

List sugeruje, że organizatorzy flotylli mogą mieć powiązania z libańskim ugrupowaniem szyickim Hezbollah.

„Izrael nie może wykluczyć ewentualności, że na pokładach statków flotylli mogą znajdować się terroryści i broń” – napisała w liście pani ambasador.

Hezbollah oświadczył w piątek, że nie ma nic wspólnego z przygotowywaniem flotylli z pomocą dla Gazy. Uczynił to, jak zaznacza, „aby pozbawić nieprzyjaciela możliwości wykorzystania tego jako pretekstu do ataku na uczestników rejsu”.

Ruch Wolna Gaza i Reporterzy bez Granic ogłosili, że wyczarterują statek w celu wysłania pomocy dla Strefy Gazy. Ma on wypłynąć z jednego z krajów arabskich, podczas gdy grupa złożona z trzydziestu Libańczyków i dwudziestu przedstawicieli innych krajów przygotowują wypłynięcie w kierunku wybrzeża Strefy Gazy flotylli, której nadali nazwę „Miriam”.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze