Izrael ogłosił złagodzenie blokady Strefy Gazy

blokada_strefy_gazy
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Izraelscy ministrowie zdecydowali dziś o złagodzeniu lądowej blokady Strefy Gazy i umożliwieniu dostaw większej ilości towarów do tego kontrolowanego przez radykalny Hamas terytorium palestyńskiego.

blokada_strefy_gazy

„Uzgodniono liberalizację systemu, w ramach którego towary cywilne są dostarczane do Gazy i zwiększenie dostaw materiałów na potrzeby cywilnych projektów, pozostających pod nadzorem międzynarodowym” – głosi oficjalne oświadczenie, ogłoszone po posiedzeniu ścisłego gabinetu. Nie sprecyzowano, o jakie konkretnie artykuły chodzi.
Reuters pisze, że oświadczenie zdaje się wskazywać, iż Izrael zezwoli organizacjom międzynarodowym, takim jak ONZ, sprowadzanie do Strefy Gazy zakazanych dotąd materiałów budowlanych, tak ważnych dla odbudowy po zniszczeniach, spowodowanych wojną z grudnia 2008-stycznia 2009.

Rząd izraelski zastrzegł, że utrzymane zostaną procedury, mające zapobiegać dostawom broni dla Hamasu. W oświadczeniu nie wspomniano o ewentualności złagodzenia morskiej blokady Strefy Gazy.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze