„Izrael oczekuje akcji przeciw Iranowi”

netaniachu
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w Waszyngtonie, że Izrael oczekuje, iż „wspólnota międzynarodowa w sposób szybki i zdecydowany podejmie akcję” przeciw zagrożeniu nuklearnemu ze strony Iranu.

Netanjahu, który wystąpił na dorocznym Kongresie Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu Akcji Politycznej (AIPAC), organizacji prowadzącej lobbing na rzecz Izraela w USA, podkreślił jednocześnie, że Izrael zachowuje „prawo by bronić się samemu”.

Premier powiedział również, że „Jerozolima nie jest kolonią”, lecz stolicą Izraela. „Lud żydowski zbudował Jerozolimę trzy tysiące lat temu i lud żydowski buduje Jerozolimę dzisiaj” – podkreślił Netanjahu, dodając, że żydowskie dzielnice w stolicy państwa pozostaną jego częścią w każdym porozumieniu pokojowym, więc inwestycje budowlane w tym mieście nie stanowią pogwałcenia żadnej umowy.

Izrael niedawno zapowiedział, że podejmie budowę nowego osiedla we wschodniej Jerozolimie. Projekt ten spotkał się z surową krytyką amerykańskiej administracji. Wcześniej w poniedziałek Sekretarz Stanu USA Hillary Clinton przypomniała o krytycznej reakcji gabinetu prezydenta Baracka Obamy we własnym wystąpieniu na kongresie AIPAC.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze