„Izrael ma tylko 8 dni, by zaatakować instalacje nuklearne w Iranie”

John Bolton
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print
Izrael ma „tylko osiem dni”, aby zaatakować instalacje nuklearne w Buszerze, na południowym zachodzie Iranu – powiedział były ambasador USA przy ONZ John Bolton, czołowy „jastrząb” w Waszyngtonie.

Iran planuje wkrótce uruchomić reaktor w elektrowni atomowej w Buszerze, budowanej przy pomocy Rosji.

John Bolton
John Bolton

Bolton ostrzegł w poniedziałek, że kiedy pierwszy transport paliwa nuklearnego zostanie załadowany do reaktora, nie będzie można go zbombardować, ponieważ atak wyzwoli promieniowanie radioaktywne, zabójcze dla cywilnej ludności.

– Kiedy ten uran, te pręty paliwowe, znajdą się blisko reaktora, a już na pewno kiedy będą w reaktorze, zaatakowanie go będzie oznaczać wyzwolenie promieniowania – powiedział były ambasador w telewizji Fox Business Network.

– Jeżeli więc Izrael ma zamiar coś zrobić z reaktorem w Buszerze, musi przystąpić do akcji w ciągu najbliższych ośmiu dni – oświadczył Bolton.

USA i Unia Europejska podejrzewają, że irański program atomowy, wbrew deklaracjom rządu w Teheranie, zmierza do produkcji broni nuklearnej. Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad wielokrotnie oświadczał, że jego celem jest zniszczenie Izraela.

Bolton nie wierzy jednak, by Izrael zdecydował się wkrótce zaatakować Iran. – Nie sądzę, by to się stało. Obawiam się, że (Izraelczycy) stracili okazję – powiedział.

Skrytykował także Rosję za jej pomoc w budowie elektrowni w Buszerze.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook