Izrael: Ejlat ostrzelany rakietami

Atak rakietowy na Izrael
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pięć pocisków rakietowych wystrzelono w poniedziałek o świcie na izraelski kurort Ejlat nad Morzem Czerwonym – poinformował szef miejscowej policji. Co najmniej jeden pocisk uderzył w Akabę w Jordanii. Egipt zaprzecza, by rakiety odpalono z jego terytorium.

Atak rakietowy na Izrael
Atak rakietowy na Izrael

W Ejlacie nikt nie został ranny – podało wojskowe radio izraelskie. Rzecznik policji potwierdził, że doszło do eksplozji „wokół i w mieście Ejlat”, ale nie spowodowały one szkód i nikt nie został ranny.

Jordańskie MSW poinformowało natomiast, że jedna rakieta typu Grad spadła na głównej ulicy w Akabie nad Morzem Czerwonym raniąc cztery osoby, w tym jedną ciężko.

– Trochę za wcześnie, by o tym przesądzać, ale są powody, by przypuszczać, że strzelano z południa – powiedział komendant okręgowy policji Mosze Cohen w radiu izraelskim, odnosząc się do półwyspu Synaj w Egipcie.

Według Cohena dwie rakiety wpadły do morza, a dwie „uderzyły, jak się wydaje, w terytorium jordańskie”.

Przedstawiciel egipskich służb bezpieczeństwa zapewnił jednak agencję AFP, że rakiety nie zostały wystrzelone z Egiptu.

– Rakiety nie pochodziły z Synaju. Jakikolwiek wystrzał tego rodzaju z Synaju wymagałby przygotowań logistycznych i sprzętu, które są nie do wyobrażenia, zważywszy na środki bezpieczeństwa obowiązujące na półwyspie, a zwłaszcza wzdłuż granicy z Izraelem – zapewnił. Jak dodał, „na Synaju nie zauważono jakiejkolwiek podejrzanej aktywności”.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook