Islamscy ekstremiści kupują dzieci za 600 dolarów. „Powszechna bieda, pokusa jest duża”

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamscy ekstremiści, którzy po marcowym przewrocie kontrolują większą część Mali, kupują dzieci od malijskich rodzin za 600 dolarów. Później wcielają je siłą do wojska – informuje BBC, powołując się na raport ONZ. Według Ivana Simonovicia, asystenta sekretarza generalnego ONZ, łamanie praw człowieka staje się tam „coraz bardziej systematyczne”.

Simonovic, który właśnie wrócił z Mali, gdzie spędził kilka dni jako wysłannik ONZ, jest zaniepokojony zmianami w tym północnoafrykańskim państwie. Zaznacza, że radykalni islamiści, którzy czerpią zyski głównie z okupów oraz handlu narkotykami, próbują wprowadzić „ekstremistyczną wersję szariatu”. Wcześniej łamanie praw człowieka miało związek z działalnością rebeliantów, jednak teraz głównym powodem są radykalne grupy islamskie powiązane z Al-Kaidą.

Simonovic przyznaje, że są dowody na to, że radykalni islamiści kupują dzieci od rodzin za około 600 dolarów i werbują do armii. – Biorąc pod uwagę powszechne ubóstwo, pokusa jest duża – tłumaczy Simonovic. Zaznacza, że słyszał od świadków o sytuacji, gdzie dzieci odnosiły rany podczas nauki produkcji materiałów wybuchowych.

więcej na gazeta.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook