Islamscy duchowni sprzeciwiają się planom budowy kościoła katolickiego w Bahrajnie

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Plan budowy największego na Półwyspie Arabskim kościoła katolickiego doprowadził do otwartego konfliktu między władcą Bahrajnu a muzułmańskimi duchownymi. W tym niewielkim kraju 82 proc. mieszkańców wyznaje islam, przy czym szyicką większością (70 proc.) rządzą sunnici. W porównaniu z innymi krajami regionu, gdzie wyznawcy innych religii poza islamem padają ofiarą brutalnej dyskryminacji, panuje tam względna tolerancja.

W całym regionie Półwyspu Arabskiego żyje kilka milionów katolików, pochodzących w większości z Dalekiego Wschodu, ale są także wywodzący się z krajów tej części świata. Plan budowy nowego kościoła związany jest z podjętą 31 maja ub. roku decyzją o utworzeniu wikariatu apostolskiego Arabii Północnej, obejmującego Bahrajn, Katar, Kuwejt i Arabię Saudyjską. W tym ostatnim kraju surowo zabroniona jest wszelka działalność innych religii niż islam. Do Bahrajnu z Kuwejtu ma zostać przeniesiona siedziba wikariusza apostolskiego.

więcej na pch24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze