Islamofobia gorsza niż niewolnictwo

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Stwierdzenie, że islamofobia jest gorszym cierpieniem niż niewolnictwo padło na jednej z największych dorocznych konferencji organizacji islamistycznych w Stanach Zjednoczonych.

„Ofiara czarnych, muzułmańskich niewolników, jaka miała miejsce w tym kraju jest niczym w porównaniu do dzisiejszej islamofobii”.

MAS-ICNA-Islamophobia-worse-than-slavery

Te słowa wygłosiła Linda Sarsour na dorocznej konwencji Muslim American Society i Islamic Circle of North America. Spotkanie muzułmanów pod egidą organizacji związanych z Bractwem Muzułmańskim przyciąga w ostatnich latach około 15 tysięcy uczestników. ICNA przedstawiała się jako grupa powiązana z pakistańską fundamentalistyczną partią Dżamaat-e-Islami, a trybunał zbrodni wojennych w Bangladeszu skazał jej byłego sekretarza Ashrafuzzamana Khana na karę śmierci za zamordowanie 18 intelektualistów podczas wojny o niepodległość Bangladeszu. MAS to organizacja założona w 1993 roku przez członków Bractwa Muzułmańskiego, która wzywała na swojej stronie wszystkich muzułmanów do tworzenia państwa islamskiego. Organizacja uznawana jest w Zjednoczonych Emiratach Arabski za organizację terrorystyczną.

Sarsour jest islamistyczną aktywistką, która przez Baracka Obamę została w 2016 roku nazwana „Championem zmiany”. (j)

źródło: Jihad Watch

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook