Islamiści skazani, chcieli wysadzić bazę Ramstein

baza-wojskowa-ramstein
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sąd w Duesseldorfie skazał na kary od 5 do 12 lat więzienia czterech mężczyzn, oskarżonych o przygotowywanie zamachów terrorystycznych. Ich proces był największą tego typu sprawą w Niemczech w ostatnich latach.

Na 12 lat pozbawienia wolności zostali skazani dwaj Niemcy, którzy przeszli na islam – przywódca grupy Fritz Gelowicz i Daniel Schneider. Karę 11 lat więzienia otrzymał Turek Adem Yilmaz, a na 5 lat skazano współpracującego z nimi Atillę Seleka, pochodzącego z mieszanego małżeństwa turecko-niemieckiego.

Sąd uznał ich za winnych przynależności do organizacji terrorystycznej oraz udziału w spisku w celu dokonania wielokrotnego morderstwa. Terroryści planowali przeprowadzenie zamachów bombowych w pobliżu amerykańskich obiektów wojskowych i cywilnych w Niemczech, w tym bazy lotniczej Ramstein. W tym celu w swojej kryjówce w nadreńskim regionie Sauerland zgromadzili materiały wybuchowe o sile rażenia ponad 400 kilogramów trotylu. To więcej niż wykorzystano podczas zamachów w Madrycie w 2004 czy w Londynie w 2005 roku.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze