Islamiści chcą cenzurować Google

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Organizacja znana pod nazwą Tell MAMA* zażądała, aby Google dokonał przeglądu swoich algorytmów tak, żeby zapytania o gangi molestujące dzieci czy o terroryzm nie dawały „antymuzułmańskich” wyników.

Tell MAMA jest samozwańczą organizacją monitorującą „islamofobię”. Jej działacze uważają że „skrajnie prawicowe” grupy manipulują wynikami wyszukiwania, by wywołać niechęć wobec społeczności muzułmańskich w Wielkiej Brytanii.

„Zachęcamy Google do sprawdzenia, w jaki sposób skrajnie prawicowe strony internetowe oszukują algorytm wyszukiwania za pomocą Search Engine Optimization (SEO), aby poprawić swoje pozycje w rankingach związanych z przestępczością, wykorzystywaniem seksualnym i terroryzmem” – napisano w corocznym raporcie organizacji.

W raporcie znajdziemy również informację, że jakiekolwiek powiązanie między gangami gwałcicieli a społecznościami muzułmańskimi „nie jest poparte żadnymi dowodami”.

Wskazując na domniemaną „stronniczość w gromadzeniu danych”, autorzy raportu opisali „nadreprezentację mężczyzn pochodzących z Azji” jako jedynie „pozorną” i zapewnili, że liczebność próby w badaniach była „zbyt mała, aby wyciągnąć wnioski dotyczące całego kraju”.

W przypadku „ataku terrorystycznego związanego z ekstremistami pochodzenia muzułmańskiego”, raport zaleca władzom walkę z „nienawiścią”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

„Siły policyjne powinny zastanowić się, w jaki sposób niektóre z tych ataków zostaną wykorzystane jako pretekst do przemocy opartej na ideologii i szerzącej mowę nienawiści skierowaną przeciwko muzułmanom lub ich instytucjom” – napisano.

Organizacja stwierdziła, że ​​jej współpraca z mediami społecznościowymi pomogłaby im „lepiej zrozumieć uprzedzenia antymuzułmańskie i promować w Internecie alternatywne narracje”.

„Najważniejsze wydarzenia, takie jak referendum w sprawie członkowstwa w UE i debaty dotyczące imigracji i terroryzmu, bazują na uprzedzeniach ksenofobicznych, rasistowskich i antymuzułmańskich, dlatego potrzeba więcej wysiłków, by rzucić wyzwanie takim oświadczeniom i przeciwdziałać mitologicznym opisom muzułmanów i islamu”.

Autorzy raportu popierają natomiast lewicowe media „ugruntowane w altruistycznym pragnieniu edukowania społeczeństwa” oraz „trzymające się tradycyjnych dziennikarskich zobowiązań moralnych, które są zgodne z naszymi demokratycznymi wartościami”.

W 2013 roku Tell MAMA straciła fundusze rządowe, kiedy okazało się, że zawyżyła liczbę antymuzułmańskich ataków po zabiciu przez islamskich terrorystów żołnierza Lee Rigby’ego. Jednakże od tego czasu rząd uznał zwalczanie „przestępstw dyktowanych nienawiścią” za jeden ze swych priorytetów.

W ostatnich tygodniach przeprowadzono wiele oficjalnych kampanii i inicjatyw przeciwko „przestępstwom z nienawiści”, a policja odwiedziła meczety w całym mieście, zachęcając muzułmanów do ich zgłaszania.

Oprac. GB na podstawie http://www.breitbart.com/london

——————

* Tell MAMA – gra słów: dosł. “Powiedz Mamie”; MAMA – z ang.: Measuring Anti-Muslim

Raport: https://tellmamauk.org/wp-content/uploads/2017/11/A-Constructed-Threat-Identity-Intolerance-and-the-Impact-of-Anti-Muslim-Hatred.pdf

 

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook