Islam sięga za Koło Podbiegunowe

meczet-2
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kanadyjczycy zapisali nową kartę w historii islamu. Jak? Postawili pierwszy meczet za Kołem Podbiegunowym. Stało się to w miejscowości Inuvik na Terytoriach Północno-Zachodnich (NTW).

Jak podała kanadyjska prasa, meczet był potrzebny, bo w czterotysięcznym Inuvik jest prawie stu wyznawców islamu. W miejscowości tej, około 200 km na północ od koła podbiegunowego, mieszkają imigranci z Sudanu, Libanu i Egiptu, którzy na kanadyjskiej dalekiej północy postanowili szukać pracy.

„Meczecik w tundrze”

Meczet ochrzczony przez kanadyjską prasę „meczecikiem w tundrze”, od tytułu popularnego serialu telewizyjnego „Meczecik na prerii” („Little Mosque on the Prarie” w telewizji CBC), został zbudowany z prefabrykowanych materiałów przygotowanych w Manitobie. W tej znajdującej się na zachód od Ontario prowincji materiały budowlane i robocizna są tańsze niż na północy. Potem części meczetu zostały dostarczone 4 tysiące kilometrów przez kanadyjskie prerie, lasy, jeziora i rzeki do Inuvik.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze