Islam religią pokoju?

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Bardzo często możemy usłyszeć w mediach od samych muzułmanów, jak i od poprawnych politycznie intelektualistów, że islam jest religią pokoju. Media robią wyraźne rozgraniczenie między islamem a terroryzmem. Osoby kształtujące opinię publiczną odwołują się do „prawdziwego” islamu, który jest – ich zdaniem – pokojowy i tolerancyjny.

religia pokojuCzy jest tak na prawdę? Na czym opierają się osoby twierdzące że islam jest pokojowy? Czy ma to potwierdzenie w islamskiej teologii ? W jaki sposób można więc wytłumaczyć przemoc, która przejawiła się z mniejszym lub większym natężeniem podczas 13 wieków istnienia islamu?

Jaki był przykład proroka Mahometa, uważanego przez muzułmanów za wzór do naśladowania? Czy teologia islamska nakłania do walki z niewiernymi?

Na te wszystkie i inne pytania próbuje odpowiedzieć film: Islam, o czym Zachód powinien wiedzieć. Jest to analiza Koranu oraz innych teologicznych pism, w których swoje źródło ma islamska teologia. Autorzy filmu konfrontują mity na temat islamu ze społeczną i polityczną rzeczywistością. Prezentują poglądy tyleż niepoprawne, co wyłożone w sposób ścisły i logiczny. Opierają swoje sądy o szczegółową analizę faktów i ich istotnego kontekstu. Zapraszam wszystkich do obejrzenia tego interesującego dokumentu. Bo rzeczywiście Zachód powinien, wiedzieć więcej o islamie.

RK


Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook