Islam – Religia Pokoju – debata Hirsi Ali, Douglas Murray

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Intelligence Squared US zorganizowało interesującą debatę na temat czy islam jest religią pokoju. Za tym, że islam jest religią pokoju przemawiali Zeba Khan i Maajid Nawaz. Przeciwko temu Ayaan Hirsi Ali i Douglas Murray. Wyniki sondaży po debacie mówią za siebie.

ISLAM IS A RELIGION OF PEACE from Intelligence Squared US on Vimeo.

Przed debatą:

41% ZA
25% PRZECIWKO
34% NIEZDECYDOWANI

Po debacie:

36% ZA
55% PRZECIWKO
9%    NIEZDECYDOWANI

Maajid Nawaz dyrektor Quilliam Foundation.Wcześniej był członkiem krajowego zarządu islamistycznej parti Hizb ut-Tahrir i był zaangażowany w HT przez 14 lat. Spedził 4 lata w egipskim więzieniu i został uznany przez Amnesty International „więźniem sumienia”. Obecnie angażuje się nurt antyislamistyczny.

Zeba Khan jest pisarką i adwokatem na rzecz zaangażowania obywatelskiego amerykańskich muzułmanów.  W roku 2008 uruchomiła akcję Amerykańscy Muzułmanie dla Obamy, internetową sieć, która miała zmobilizować muzułmanów to poparcia kampanii prezydenckiej Obamy.

Ayaan Hirsi Ali urodzona w Somalii i wychowana jako wierząca muzułmanka. Uciekła od zaaranżowanego małżeństwa i imigrowała do Holandii w 1992 roku. Przez 3 lata byłą posłanką holenderskiego parlamentu. Jest aktywną działaczką na rzecz praw kobiet i krytykiem fundamentalistycznego islamu. Obecnie jest członkiem American Enterprise Institute.

Douglas Murray to jeden z najlepiej sprzedających się autorów i zdobywca wielu dziennikarskich nagród. Założył i zarządza Centre for Social Cohesion, organizacją pozarządową think-tank, który skupia się na radykalizacji zarówno islamistów jak i skrajnej prawicy. Murray jest felietonistą Standpoint. Jest współautorem strategicznego raportu NATO „W stronę Wielkiej Strategii w Niepewnym Świecie: Odnowienie Partnerstwa Transatlantyckiego”.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze